Vrf Nedir ?

Vrf Nedir ?

VRF, Değişken Soğutucu Akışı anlamına gelir ve ticari binalarda kullanılan bir klima türüdür. Ayrıca VRF klima veya VRF AC olarak da bilinir.
Odanın serinliğini korurken daha az enerji kullanacak şekilde tasarlanmıştır. VRF Klimalar, verimliliği ve düşük işletme maliyeti nedeniyle ofis, hastane ve okul gibi ticari alanlarda popülerdir.
Bu kapsamda; Carrier klima hizmetleri kapsamında kullanımı mümkündür. Genellikle ofis, kütüphane, hastane gibi nemin yüksek olduğu veya insanların kapalı mekanlarda uzun saatler geçirdiği yerlerde kullanılırlar.
VRF AC’ler, düşük basınçta düşük kaynama noktalı soğutucu kullanarak odanın serinliğini korurken daha az enerji kullanacak şekilde tasarlanmıştır.
Bu, enerji maliyetlerini düşürmeye yardımcı olurken aynı zamanda daha iyi soğutma performansı sağlar. Bu bağlamda; Carrier klima hizmetleri ile kullanılabilen klima çeşitlerinden birisidir.

VRF Klima Nerelerde Kullanılır?

Geniş kapsamda Carrier Klima Mühendistik ürünlerinden VRF klima ticari mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir klima türüdür. Değişken soğutucu akışlı klima olarak da bilinir.
Bir uzaktan kumanda yardımıyla veya bir akıllı telefon uygulaması kullanılarak kontrol edilebildiği için ağırlıklı olarak ticari alanlar için kullanılır.
Bu, kullanıcının ünitenin yanına gitmeden sıcaklık ve nem seviyelerini kolayca ayarlamasını sağlar. VRF klimanın enerji verimliliği, düşük gürültü seviyeleri ve yıl boyunca enerji kullanımını eşitlemesi gibi birçok faydası vardır.
Özellikler şunları içerir:
Ayarlanabilir sıcaklık ayarları
Kolay kurulum
Su sızıntısı olmaması
Enerji tasarrufu
Yüksek performans
Aynı zamanda; Carrier Klima tarafından sunulan VRF Klimalar, diğer AC ünite türlerine kıyasla uygun maliyetli ve güvenilir oldukları için daha popüler hale geliyor.

Kaliteli VRF Klima Modellerimiz

Firmamız tarafından sektörde uzun bir süredir kaliteli ürünler ile hizmet veriliyor. Bu kapsamda; Carrier Klima olarak sunduğumuz VRF klimalar, odayı soğutmak için dikey soğutucu akışı kullandıkları için bir odayı soğutmada etkilidir.
Ayrıca 5 yıldız veya daha yüksek enerji yıldızı derecelendirmesi ve düşük güç tüketimi gibi enerji tasarrufu özelliklerine sahiptirler.
Aynı zamanda Carrier Klima markasını ileri taşımak adına her zaman uzun kullanım ömrüne sahip olan ürünler sunarız.
Uygun fiyat seçenekleri ile sunduğumuz bu kaliteli ürün modellerine sahip olmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.