Klima Nedir ?

Klima Nedir ?

Klimalar bir odadaki havayı soğutmak için kullanılır. Kış aylarında ısınmak için de kullanılabilirler. Klimaların temel amacı havadaki nemi alarak küf oluşumunu önlemek ve aynı zamanda ısı dengesi sağlamaktır.
Bu kapsamda; Carrier klimaların daha az gürültü, daha az güç tüketimi ve daha fazla enerji verimliliği gibi birçok faydası vardır. Ayrıca odayı temizlemek ve tozdan arındırmak için harcanacak zamandan da tasarruf sağlar.
En yaygın klima türleri, bir iç ünite ve bir hortum veya kanal sistemi ile bağlanan bir dış ünite ile birlikte gelen split sistemlerdir. Klimalar, bir odadaki sıcaklığı düzenlemek ve nemi gidermek için kullanılır.
Klima, sıcaklığını ve nemini değiştirmek için soğutucu gaz kullanan ve daha sonra kanallardan odaya pompalanan mekanik bir cihazdır.
Bu kapsamda; Carrier Klima tarafından sunulan klimalar binaları soğutmak, temiz iç hava sağlamak ve seraların iklimini kontrol etmek gibi birçok amaç için kullanılır.

Klima Neden Kullanılır?

Klimalar evleri, ofisleri ve diğer binaları soğutmak ve ısıtmak için kullanılır. Bina çevresinde dolaşan soğuk veya sıcak havayı üretmek için ya güneşin gücünü ya da merkezi bir elektrik santralini kullanırlar.
Klimalar ayrıca arabaları soğutmak için kullanılır. Ayrıca, Carrier Klima tarafından sunulan sistemler genel olarak şu amaçlar ile kullanılır:
Binadaki havayı soğutmak için kullanılır.
Bir alanı ısıtmak
Ortamdaki fazla nemi gidermek
Isı dengesi sağlamak
Küf oluşumu engellemek vb.
Aynı zamanda; Carrier klima sistemi, soğuk havayı alan boyunca dolaştırırken, kurulu olduğu oda veya alandan ısıyı çıkarmak için soğutucu kullanır.
Klima, bir binanın veya aracın iç havasını soğutarak veya içindeki nemi alarak sıcaklığını kontrol etmek için kullanılır.

Ekonomik Klima Seçenekleri

Firmamız, Redair adı altında alanında uzman personeller ve kaliteli klima modelleri ile hizmet veriyor. Birbirinden farklı klima modellerini firmamızdan satın alarak kaliteli sistemler kullanabilirsiniz.
Personellerimiz, ihtiyacınıza en uygun olan ürünleri sizlere sunacaktır. Aynı zamanda carrier klima olarak ekonomik fiyat politikası kapsamında faaliyet gösteriyoruz.
Bu sayede de hem ürünlerimiz hem de diğer hizmetlerimiz ekonomik fiyatlar ile sizlerin kullanımına sunuluyor.